Türkiye’de galericilerin ve bayilerin araç satışlarında fahiş fiyat uygulamasının sonucu olarak Mercedes Benz online satışa geçiş yapmıştı. Online satışa geçildikten kısa bir süre sonra Mercedes online satış platformunu askıya aldığını duyurmuş ve bunun sebebinin galerilerin bot kullanarak otomatik sipariş verdiğini fark ettiklerini söylemişlerdi.

Sistemi bir süredir kapalı olan Mercedes Benz’in Türkiye’de satışı tamamen bitireceği ve sistemlerini kapatacağı iddia edilmişti. Bu söylentilere Mercedes’ten yanıt geldi.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Şükrü Bekdikhan

Müşteri deneyimimizi geliştirmek maksadıyla online platformumuzdaki sistemsel ve süreçsel iyileştirmelerimizi sürdürmekteyiz. Özellikle araçlarımızın yeniden satıcılara değil, nihai kullanıcılara ulaşması adına dijital aktiviteleri ve platformumuzu düzenli olarak güncelliyoruz. Bugün de KDV güncellemesini içeren yasal düzenlemeyi sistemimize yansıtmak adına çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bu bağlamda online platformumuz açıktır, ürün mevcudiyeti doğrultusunda araçlarımız düzenli olarak sistemde sunulmaktadır. Marka olarak, stratejilerimiz doğrultusunda bu platformu geliştirmeye devam ederken, en üst düzeyde müşteri deneyimine odaklanmayı sürdüreceğiz.

Sonuç olarak Mercedes Benz Türkiye’den çekildiği iddiaları gerçeklik taşımamaktadır.

Kategoriler: GÜNDEM